Jakie oprawki okularów do siwych włosów? 12 modnych propozycji

Jakie oprawki okularów do siwych włosów? 12 modnych propozycji

09 lut

Dobór oprawek do koloru włosów to nie lada wyzwanie. Jedną stroną medalu jest efekt jaki przynoszą poszczególne barwy i modele. Drugą sprawą jest fakt jak my się czujemy w takich lub innych okularach.

Takie pytania stawiamy sobie podczas pierwszego zakupu okularów lub gdy chcemy zmienić coś w swoim wizerunku i decydujemy się na nowe oprawki. Warto przemyśleć jaki rezultat chcemy uzyskać poprzez dobór oprawek do koloru włosów.

Jakie oprawki pasują do siwych włosów?

Siwe włosy mogą oznaczać zarówno białe – platynowe, jak i wiele odcieni koloru popielatego. Jakie oprawki będą się dobrze komponowały z siwymi włosami? Ciekawy efekt możemy uzyskać dzięki wyrazistym kolorom. Z siwymi włosami bardzo dobrze prezentują się granatowe okulary korekcyjne. Chłodny odcień dobrze się prezentuje.

Inną wersją kolorystyczną, która korzystnie wpływa na wygląd w towarzystwie siwych włosów, to bordowe okulary korekcyjne. Oto często wybierane modele, które doskonale się sprawdzają przy różnych typach urody

A czy są oprawki, których lepiej unikać, jeśli się ma siwe włosy? Niekorzystny efekt mogą wywołać oprawki brązowe i żółte.
Pamiętaj też, że dobór oprawek do siwych włosów powinien uwzględniać także inne aspekty naszego wyglądu. Dużą rolę może odegrać kolor oczu oraz typ karnacji. Sprawdź nasz poradnik jaki kolor okularów wybrać.

Siwe włosy – jakie okulary będą pasować?

Do siwych włosów prawdopodobnie będzie pasować wiele kolorów oprawek. Weź pod uwagę w czym czujesz się najlepiej. Jeżeli Twojemu usposobieniu będą odpowiadać okulary niezbyt widoczne na twarzy – zobacz srebrne okulary korekcyjne. Cienkie oprawki o szlachetnym połysku są zawsze eleganckie.

Jeżeli chcesz uzyskać efekt kontrastu i wyrazisty dodatek harmonizuje z Twoim temperamentem – zwróć uwagę na fioletowe okulary korekcyjne. Być może świetnym wyborem będą damskie kujonki.

Dobór okularów do siwych włosów – inne warunki

Dobór oprawek do siwych włosów powinien uwzględniać również kształt twarzy. Ma to zasadnicze znaczenie, dlatego przyjrzyj się sobie w lustrze i dokonaj oceny. Zobacz jakie okulary pasują do twarzy kwadratowej. Właściwy kształt oprawek świetnie oddziałuje na wizerunek. Zobacz też jakie oprawki pasują do twarzy w kształcie serca.

Jeśli dobierasz okulary korekcyjne do siwych włosów, to wiele wskazuje na to, że powinieneś zwrócić uwagę na częstotliwość wykonywania badania wzroku. U osób po czterdziestce to bardzo ważne, bowiem wada może szybciej ulęgać pogłębieniu. Wizyta i specjalisty co dwa lata to absolutne minimum, jeśli nie chcemy przysporzyć sobie kłopotów z adaptacją do nowych okularów.

Zobacz także:

Badanie wzroku – jak często należy je wykonywać?
02 stycznia 2023

Badanie wzroku – jak często należy je wykonywać?

Czytaj dalej
Okulary damskie i męskie – czym się różnią?
23 stycznia 2023

Okulary damskie i męskie – czym się różnią?

Czytaj dalej
Jak często wymieniać noski w okularach
26 stycznia 2023

Jak często wymieniać noski w okularach

Czytaj dalej
Rodzaje soczewek okularowych - poradnik
07 lutego 2023

Rodzaje soczewek okularowych - poradnik

Czytaj dalej

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%