Soczewki czy okulary – co lepiej wybrać?

Soczewki czy okulary – co lepiej wybrać?

04 paź

Być może, jak dużej części społeczeństwa, doskwiera Ci krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Po 40. roku życia może pojawić się u Ciebie także prezbiopia. Stoisz przed wyborem, co wybrać: soczewki czy okulary? Pomożemy Ci podjąć decyzję. Przeczytaj artykuł i zobacz, czy lepiej zdecydować się na okulary, czy soczewki kontaktowe.

Soczewki czy okulary? wybórj jest trudny

Okulary to pierwsze słowo, które przychodzi na myśl, gdy słyszymy o wadach wzroku. Niektórzy nie są zadowoleni, gdy słyszą od okulisty o konieczności korekcji wzroku. Czy taka reakcja jest uzasadniona? Nie do końca. Zobacz dlaczego.

Zalety noszenia okularów

Noszenie okularów posiada wiele zalet. Pamiętaj o nich, gdy usłyszysz od okulisty, że Twój wzrok potrzebuje pomocy.

Okulary – strażnik zdrowych oczu

Codziennie przebywasz w otoczeniu, które szkodzi Twoim oczom. To w konsekwencji jest groźne dla Twojego zdrowia. Pracujesz przed komputerem lub korzystasz dużo ze smartfona? Urządzenia te emitują niebieskie światło, które uszkadza plamkę żółtą. Musisz wiedzieć, że zwyrodnienie plamki żółtej powoduje trwałą ślepotę. Spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu? To rewelacyjnie, ale czy wiesz, że promieniowanie UV także szkodzi Twoim oczom? I to nie tylko latem, gdy nosisz okulary przeciwsłoneczne. Promieniowanie UV dociera do Twoich oczu każdego dnia, przez cały rok. Okulary korekcyjne z filtrem UV lub ze specjalną powłoką chroniącą przed niebieskim światłem są tarczą chroniącą Twoje oczy.

W okularach wyglądasz modnie

Tak, tak! Czasy, gdy okulary szpeciły, na zawsze odeszły do lamusa. Obecnie możesz wybierać spośród mnóstwa najmodniejszych oprawek okularowych. Trendy dyktują największe domy mody. Dior, Dolce&Gabbana, Versace, Prada i wiele innych projektantów co sezon wypuszcza nowe kolekcje okularów. W ślad za nimi idą pozostali producenci. Dzięki temu możesz kupić modne okulary w naprawdę przystępnej cenie. Okulary stanowią istotną część outfitu. Dlatego coraz częściej osoby, które mają sokoli wzrok decydują się na oprawki korekcyjne z tzw. szkłami zerówkami. Jeśli więc okulary są dla Ciebie koniecznością, głowa do góry! To Twoja szansa na modny look.

Skoryguj owal twarzy dzięki okularom

Masz okrągłą twarz? A może uważasz, że jest zbyt kwadratowa? Twierdzisz, że Twój nos jest za duży? Okulary pomogą Ci złagodzić lub wyostrzyć rysy twarzy. Dzięki nim odciągniesz uwagę od zbyt wysokiego czoła lub dużego nosa. Poświęć trochę czasu na dobór okularów, skonsultuj się ze specjalistą. Możesz mieć pewność, że jeśli dobrze dobierzesz okulary, poczujesz się w nich dobrze i będziesz wyglądać rewelacyjnie.

Wady noszenia okularów

Zachowując obiektywność należy wspomnieć także o wadach, które mogą pojawić się, kiedy staniesz przed koniecznością noszenia okularów.

Okulary to wydatek

Zakup nowych okularów to zawsze mniejszy lub większy wydatek. Rozstawanie się z gotówką często nie jest miłym doznaniem. Na szczęście możesz zaoszczędzić kupując okulary u optyka online. Dzięki temu zaoszczędzisz nawet kilkadziesiąt procent kwoty, którą wydałabyś lub wydałbyś stacjonarnie. Poza tym coraz więcej optyków oferuje okulary na raty. To wszystko sprawia, że możesz kupić dobrej jakości okulary w przystępnej cenie.

Musisz zachować ostrożność

Każdy okularnik to wie! Nosząc okulary należy obchodzić się z nimi delikatnie. Musisz uważać, aby nie zasnąć w nich na kanapie, bo grozi to ich uszkodzeniem lub nawet połamaniem. Zawsze musisz mieć na uwadze też to, że możesz okulary zgubić. Kiedy zaczynasz nosić okulary musisz być nieco bardziej ostrożnym

Czasem okulary przeszkadzają

Nie da się robić wszystkiego w okularach. Uprawianie sportów w okularach korekcyjnych, które nosisz na co dzień może okazać się utrudnione lub niemożliwe. Pozostaje Ci uprawiać sporty bez okularów, co może być uciążliwe. Możesz też w tym czasie nosić soczewki kontaktowe.

Zalety noszenia soczewek kontaktowych

I tak dochodzimy do momentu, w którym warto podkreślić zalety noszenia soczewek kontaktowych.

Zero ograniczeń

Jeżeli lubisz aktywnie spędzać czas, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że polubisz soczewki kontaktowe. Możesz w nich uprawiać każdy rodzaj sportu ciesząc się przy tym ostrym obrazem.

Wygoda

Noszenie soczewek kontaktowych jest wygodne. Po pierwsze możesz na cały dzień zapomnieć o swoich kłopotach ze wzrokiem. Zapomnisz o zaparowanych okularach i kroplach deszczu, które ograniczają widoczność. Nic nie zsuwa Ci się z nosa. Nikt nie wie o tym, że w jakiś sposób korygujesz wzrok.

Wady noszenia soczewek kontaktowych

Wszystko ma swoje jasne i ciemne strony. Tutaj również można znaleźć kilka elementów, które mogą początkowo zniechęcić Cię do stosowania soczewek.

Aplikacja

Nauka zakładania i zdejmowania soczewek może napawać Cię przerażeniem, ale nie taki diabeł straszny, jak go malują. Gdy już nabierzesz wprawy, stwierdzisz, że to naprawdę banalna sprawa.

Podrażnienia

Może zdarzyć się, że po całym dniu noszenia soczewek poczujesz zmęczenie oczu lub piasek pod powiekami. Możesz testować różne soczewki, szukając tej idealnej. Miej jednak zawsze przy sobie krople nawilżające.

Jak widzisz trudno ocenić, czy lepsze są soczewki czy okulary. Aby w pełni korzystać z zalet jednej i drugiej opcji warto stosować naprzemiennie okulary i soczewki. To coraz popularniejsze zjawisko, zwłaszcza wśród młodszych ludzi. W zależności od okoliczności, a nawet nastroju wybierają oni soczewki lub okulary. Dzięki czemu mogą w stu procentach korzystać z dobrodziejstw osiągnięć współczesnej nauki.

O AUTORZE
Optyk Paweł Januchowski - Autor wpisu blogowego

Od ponad 30 lat jestem związany z branżą optyczną. Choć droga do tego, by zostać Mistrzem Optyki, była długa, z chęcią uczyłem się jak powstają okulary. Lata pogłębiania wiedzy sprawiły, że teraz każda para oprawek, jaka wychodzi spod mojej ręki spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Zobacz wpisy autora

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%