Ile kosztują okulary dla dzieci?

Ile kosztują okulary dla dzieci?

15 maj

Okulary dla dzieci muszą zostać odpowiednio dobrane pod wieloma aspektami, gdyż maluchy potrafią być wymagające. Jeśli pod jakimkolwiek względem nie będą im odpowiadać, mogą przestać chcieć je nosić. Z tego względu warto wybrać oprawki ze sprawdzonego miejsca i z odpowiedniego tworzywa. Obawiasz się dużego wydatku? Mamy w swojej ofercie duży wybór modeli w różnych cenach. Zatem ile kosztują okulary dla dzieci?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dzieci potrafią bardzo szybko uszkodzić wiele przedmiotów i często nie mamy na to wpływu. Z tego powodu część rodziców podchodzi do zakupu okularów z myślą wydania jak najniższej sumy pieniędzy. Choć jest to doskonale zrozumiałe, to możesz kupić dziecku wysokiej jakości okulary i nie wydać na to fortuny! Jak to zrobić? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru okularów dla dziecka? Podpowiemy!

Dowiedz się także: jakie są najważniejsze sygnały, że Twoje dziecko potrzebuje okularów!

Okulary dla dziecka - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Jeśli planujemy zakup okularów korekcyjnych dla dziecka, musimy wziąć pod uwagę to, że będzie je nosiło przez większość czasu. Muszą być one przygotowane pod tym względem na różne warunki użytkowania, ponieważ maluchy potrafią być bardzo aktywne. Ponadto w dobie komputerów i smartfonów warto też wyposażyć dziecko w okulary z odpowiednią powłoką chroniącą młode oczy przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego. W przypadku dziecka warto zatem zainwestować w dobre soczewki okularowe, natomiast w kwestii oprawek, skupić się na dopasowaniu ich do potrzeb Twojej pociechy, by chętnie je nosiła.

Zobacz też: Jak przekonać 3-latka do okularów?

Gdy planujesz kupić okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, to zadbaj przede wszystkim o to, aby miały one odpowiedni filtr UV 400 chroniący przed szkodliwością promieniowania słonecznego. Oczywiście poza dopasowaniem do kształtu twarzy.

Dlaczego okulary przeciwsłoneczne dla dziecka powinny być kupowane u optyka?

Optyk internetowy jest jednym z najlepszych miejsc do zakupu oprawek dla dziecka. Koszt okularów nie musi być wysoki, a dostajesz gwarancję, że okulary są z punktu widzenia zdrowia dziecka najlepsze z możliwych. W przypadku okularów przeciwsłonecznych zakup w sprawdzonym miejscu daje Tobie model z odpowiednim filtrem UV, który zatrzymuje 100% szkodliwego promieniowania UVA i UVB. Takiego zapewnienia nie dostaniesz, gdy kupisz okulary dla dziecka na bazarze czy w drogerii. Modele takich okularów mogą narobić więcej szkody niż pożytku, ponieważ do oczu dziecka dostaje się więcej negatywnego promieniowania UV.

Co ma wpływ na cenę okularów dla dziecka?

Tak naprawdę podobnie jak w przypadku okularów dla dorosłych, również tutaj mamy do czynienia ze zróżnicowaną ofertą modeli w różnych cenach. Koszt oprawy zaczyna się już od 20 złotych a kończy się na 600 złotych. To od Ciebie zależy, jaki masz budżet na okulary dla dziecka. Od czego zależy cena okularów?

Składowe ceny okularów dla dziecka:

  • Tworzywo oprawek.
  • Marka okularów - im bardziej popularna marka opraw - tym cena może być wyższa.
  • Rodzaj szkieł korekcyjnych, w przypadku okularów korygujących wadę wzroku. Im więcej ulepszeń, tym cena będzie wyższa. W naszej ofercie soczewek okularowych mamy jednak przygotowaną wersję ekonomiczną oraz premium.
  • Kolekcja okularów - jeśli jest to najnowsza kolekcja, to cena będzie wyższa.

Okulary są z wytrzymałego tworzywa gwarancją trwałości i oszczędności?

Tworzywo okularów dla dzieci powinno być elastyczne, a jednocześnie wytrzymałe, by zminimalizować negatywne skutki ewentualnego upadku oprawy na ziemię. Dzięki temu, oprawki będą lekkie, a jednocześnie odporne na uszkodzenia. W ofercie dostępne są modele z acetatu i metalu, dobranego specjalnie dla najmłodszych. Okulary korekcyjne dla dzieci z metalu kosztują już nawet około 50 złotych. Oprawki z acetatu od marki Polaroid to kwota nieco ponad 90 złotych. Dzięki temu, że oprawka jest tańsza, możesz postawić na lepsze soczewki okularowe.

Upewnij się, że okulary dobrze leżą na twarzy dziecka

Okulary dla dziecka powinny być doskonałym kompanem w wielu przygodach małego człowieka. Z tego względu oprawy powinny być lekkie, dobrze dopasowane do twarzy dziecka, by nie odciskały się w żadnym miejscu i nie pozostawiały bolesnych śladów. Ponadto dla młodszych dzieci w niektórych modelach okularów są przedłużone zauszniki, odpowiednio zaokrąglone by lepiej stabilizować się na małej głowie. Dla najmniejszych dzieciaczków okulary mają nawet specjalną gumkę, która za zadanie ma trzymać całe okulary na twarzy.

W przypadku okularów korekcyjnych, stabilne utrzymanie oprawki na twarzy wpływa też na ostrzejsze widzenie dziecka, gdyż centrum korekcji przypada w odpowiednim miejscu i nie ma potrzeby poprawiania oprawki na nosie.

Zobacz również: Jak dobrać okulary dla dziecka?

Szkła okularów korekcyjnych muszą mieć odpowiednie wartości

Jak już jesteśmy przy dobrym widzeniu, to warto wspomnieć o szkłach okularów. Powinny mieć one wartości wady wzroku, takie jak zostały stwierdzone przez okulistę. Zdarzało się, że krążyło przekonanie, iż pierwsze okulary dziecka powinny mieć słabsze, aby wzrok się przyzwyczaił. Nic bardziej mylnego i jest to niewłaściwe podejście. W każdym przypadku oczy muszą przyzwyczaić się do korekcji, czy moc szkieł będzie większa czy mniejsza. Jeśli dziecko otrzyma niewystarczającą korekcję, to może doświadczać bólów głowy i nadmiernego zmęczenia oczu. To też oszczędność pieniędzy, ponieważ nie musisz co kilka miesięcy kupować nowych szkieł do okularów o większej mocy. Sprawdź ranking okularów dziecięcych.

Jeśli okulary dla dziecka spełniają wszystkie podstawowe założenia i podobają się Twojemu maluchowi, to śmiało możesz dokonać zakupu! Jak widzisz, to, ile kosztują okulary dla dziecka zależy tak naprawdę od tego, co Twoje dziecko potrzebuje i jaki masz budżet. W optyku internetowym takim jak wOkularach.pl, masz przejrzystą ofertę i wiesz za co płacisz. Ponadto często możesz skorzystać z promocji lub zniżki, oszczędzając na kolejny zakup, być może tym razem już nie okularów dla dziecka, a dla siebie? Sprawdź ofertę naszych okularów dla dzieci i przekonaj się!

Zobacz także:

Mrużenie oczu u dziecka – co oznacza?
04 stycznia 2021

Mrużenie oczu u dziecka – co oznacza?

Czytaj dalej
Okulary kujonki dziecięce – 10 najpopularniejszych modeli
29 grudnia 2022

Okulary kujonki dziecięce – 10 najpopularniejszych modeli

Czytaj dalej
Czy dziecko potrzebuje okularów? 6 ważnych objawów
12 stycznia 2023

Czy dziecko potrzebuje okularów? 6 ważnych objawów

Czytaj dalej
Jak dobrać okulary dla dziecka?
07 kwietnia 2023

Jak dobrać okulary dla dziecka?

Czytaj dalej

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

DARMOWE ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz nam na nasz koszt

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%