Okulary do komputera dla dzieci – kiedy je kupić?

Okulary do komputera dla dzieci – kiedy je kupić?

13 sty


Okulary do komputera dla dzieci to dziś bardzo ważny dodatek. W zasadzie powinien być oczywistym elementem ochronnym, bez względu na wadę wzroku. Zobacz także jakie objawy wskazują, że Twoje dziecko potrzebuje okularów.

Okulary do komputera – po co ich używamy?

Okulary do komputera są dziś potrzebne osobom w każdym wieku. Powodem tego jest fakt, że w codziennym życiu towarzyszą nam ekrany różnego rodzaju: telefony, laptopy, telewizory, monitory wielu urządzeń. Pracujemy z nimi i spędzamy czas wolny oglądając filmy, czytając wiadomości w serwisach internetowych, robiąc zakupy przez internet.

Ekrany emitują światło niebieskie. Ekspozycja oczu na ten czynnik może wywoływać negatywne skutki:

- zaburzenia rytmu dobowego,
- trudności z zasypianiem,
- syndrom komputerowego widzenia,
- przyspieszenie procesów starzenia się oczu.

Światło niebieskie oddziałuje na wydzielanie melatoniny. Jest to hormon odpowiadający za prawidłowy rytm snu. Długotrwałe korzystanie z urządzeń elektronicznych przyczynia się do rozregulowania prawidłowego cyklu dnia i nocy. W konsekwencji pojawiają się kłopoty z bezsennością, pogorszenie jakości snu, a co za tym idzie – brak prawidłowej regeneracji. Przedłużające się zmęczenie powoduje dekoncentrację i obniżenie sprawności intelektualnej.

Okulary do komputera dla dzieci

Okulary do komputera dla dzieci powinny dziś należeć do akcesoriów codziennego użytku. Oprócz funkcji rozrywkowych i zabawy, komputery i tablety służą dziś przecież do nauki i rozwoju. Programy edukacyjne, nauka języków obcych oraz mnóstwo innych umiejętności młodzież może kształtować z pomocą komputerów.

Nie ma w tym nic w tym złego, jeśli razem z postępem technologicznym w życiu dziecka będą towarzyszyć okulary do komputera.

Okulary dla dzieci – kiedy są potrzebne?

Okulary dla chłopca lub dziewczynki to oczywiście najlepsza metoda korekcji wad wzroku. Badanie wzroku u dzieci i niemowląt jest bardzo ważnym elementem profilaktyki zdrowotnej.

Jak często należy wykonywać badanie wzroku u dzieci? Raz do roku powinno być normą, aby wcześnie rozpoznać nieprawidłowości. Młody wiek pacjenta daje bardzo optymistyczne rokowania. To ważne także w przypadku schorzenia znanego jako leniwe oko.

Najbardziej rozpowszechnione problemy ze wzrokiem u najmłodszych to:

- krótkowzroczność,
- dalekowzroczność,
- astygmatyzm,
- zez.

Okulary dla dzieci do komputera

Okulary dla dzieci do komputera to najlepsze rozwiązanie aby uchronić pociechę przed zgubnym wpływem światła niebieskiego. Na rynku jest ogromny wybór modeli w różnych przedziałach cenowych. Okulary do komputera dla dziecka to mogą być każde oprawki. Najważniejsze są soczewki okularowe.

W naszym sklepie optycznym możesz zamówić dowolnie wybrane okulary korekcyjne, a przy wyborze szkieł zwróć uwagę na powłoki uszlachetniające. Kup oprawki dla dziecka i wybierz dodatkową powłokę BLUE, która skutecznie blokuje światło niebieskie. Dzięki temu wszelkie czynności wykonywane przed komputerem są bezpieczne dla wzroku Twojej pociechy.

Okulary przed komputer – ważna ochrona

Okulary przed komputer powinny znaleźć się na biurku każdego ucznia. Warto zadbać o jakość oprawek, ponieważ komfort ich noszenia to podstawowy warunek. Okulary dla dziecka do komputera powinny być lekkie, wygodne oraz ładne. Choć dla rodziców ta ostatnia cecha jest mało znacząca, to dla najmłodszych może być jednak fundamentalna.

Okulary do komputera powinny zapewniać doskonałe pole widzenia. Ich dopasowanie jest bardzo ważne, by nie było potrzebne ich ciągłe poprawianie. Dobrej jakości okulary są odporne na uszkodzenia i zarysowania.

>> Sportowe okulary dla dziecka - jak wybrać?

Okulary dla dzieci z gumką

Dla dzieci w wieku przedszkolnym, a nawet i młodszych, stworzono specjalne oprawki. Okulary dla dzieci z gumką zapewniają stabilne umocowanie na głowie. Dzięki temu rodzice nie muszą się obawiać o zgubienie czy uszkodzenie oprawek. Wygodne oprawki sprawią, że dziecko zapomni o ich istnieniu.

Okulary zerówki dla dzieci do komputera

Okulary zerówki dla dzieci do komputera to idealne rozwiązanie! Jeśli Twoje dziecko nie ma wady wzroku, a chcesz uchronić je przed ubocznymi skutkami korzystania z ekranów, wybierz okulary zerówki. Szkła okularowe w takim przypadku są pozbawione mocy optycznej, ale nadal mogą być wyposażone w ochronną powłokę BLUE.

Okulary dla 7-latka

Okulary dla 7-latka to dodatek, który będzie niejako symbolem oficjalnego rozpoczęcia edukacji. Okulary dla dzieci w różnym wieku mają pewne udoskonalenia, które ułatwiają młodemu człowiekowi przyzwyczajenie się do oprawek.

Dobrym wyborem w sprawie okularów dla 7-latka będą modele z zaokrąglonymi zausznikami. Nieco elastyczne oprawki łatwo dopasowują się do kształtów głowy i nie wywierają ucisków. Równie ważny jest aspekt estetyczny. Żywe kolory i ciekawe wzory z pewnością będą miłym, zachęcającym do noszenia akcentem.

Okulary dla 8-latka

Okulary dla 8-latka będą już w dużej mierze samodzielnym wyborem. Niezwykle pożądanym modele na typ etapie bywają okulary kujonki dziecięce. To szeroki wybór oprawek w kilku stylach. Z pewnością znajdą się w tym gronie także okulary dla Twojego 8-latka.

Okulary dla 9-latki

Okulary dla 9-latki to wyzwanie, ale mamy kilka podpowiedzi dla rodziców. Ogromnym powodzeniem cieszą się wśród dzieci i młodzieży druciane oprawki. Harry Potter to bardzo lubiana postać, dlatego zwróć uwagę na te modele:

 

Sprawdź także >> najlepsze okulary korekcyjne dla 12-latki

 

Zobacz także:

Leniwe oko - przyczyny i ćwiczenia
20 września 2022

Leniwe oko - przyczyny i ćwiczenia

Czytaj dalej
Okulary kujonki dziecięce – 10 najpopularniejszych modeli
29 grudnia 2022

Okulary kujonki dziecięce – 10 najpopularniejszych modeli

Czytaj dalej
Czy dziecko potrzebuje okularów? 6 ważnych objawów
12 stycznia 2023

Czy dziecko potrzebuje okularów? 6 ważnych objawów

Czytaj dalej

DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!

ZWROTY DO 30 dni

ZWROTY DO 30 dni

masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz

Gwarancja Satysfakcji

Gwarancja Satysfakcji

jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!

Ceny niższe niż w salonie

Ceny niższe niż w salonie

w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%